Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Workshop pro Continental ve FabLab

Pro naši školu technického zaměření je naprostou nezbytností kontakt a úzká spolupráce s firmami, kterou udržujeme nejen na profesní úrovni, ale i v neformálních vztazích. K setkání se zaměstnanci Continentalu Jičín a jejich dětmi s našimi pedagogy přispěl netradiční workshop v nové digitální dílně, na jejímž vzniku se právě tato firma svou měrou podílela.

5. a 6. května, v pátečním odpoledni a sobotním dopoledni si někteří nadšenci vyzkoušeli pájení a výrobu jednoduchého blikátka v elektrotechnických laboratořích. Ve FabLab dílně si pak mohli vyrobit v kovoobráběcím koutku jednoduchou nýtovačku na řetěz, která se s příchodem cyklistické sezóny bude jistě hodit. Děti se seznámily s 3D tiskem, vykouzlily nápadité výrobky pomocí 3D per. Velice se líbila výroba předmětů s vlastními motivy, konkrétně triček. Návštěvníci si prošli celou cestu od počáteční fotografie přes její digitální zpracování až po tisk na tričko termolisem. Jiní si své obrázky gravírovali do dřevěné překližky na CO2 laseru. Nechyběla ani virtuální realita.

Protože na práci vznikl větší časový prostor, mohli si příchozí vyzkoušet všechna stanoviště a realizovat své nápady pomocí nejmodernější techniky. Věříme, že si všichni čas s technikou užili a odnesli si motivující zážitky.

Tým pedagogů z FabLab