Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Vývoj webových stránek v Unii škol inovativních

Tvůrčí kemp vývoje webových stránek v rámci Unie škol inovativních přinesl první výstupy. Naši žáci Nicolas Recalde, Filip Hanout a Zuzana Beránková navrhovali, kódovali, kreslili a fotili jednotlivé díly nových webových stránek pro vznikající unii. Setkání se uskutečnilo na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu, druhý kemp věnovaný vývoji webových stránek budeme hostit u nás v Jičíně na přelomu dubna a května. Už se těšíme!

Jaromír Vaníček

Po přijetí do Smíchovské průmyslovky jsme si zrekapitulovali strukturu webu a začali jsme ve Figmě vytvářet diagramy a wireframy stránek. Pak jsme si vybrali framework pro JavaScript, konkrétně Svelte pro front-end a SvelteKit pro back-end (se kterým je skvělé pracovat). Na kempu byla příjemná pracovní atmosféra a už jsme si rozvrhli práci, takže je to teď na nás…

Nicolas Daniel Recalde, I2A

Webový kemp UŠI mi přinesl spoustu nových zkušeností. Měla jsem možnost poznat nové spolužáky a navázat s nimi užitečné kontakty. Díky skvělému kolektivu vznikala inspirativní atmosféra kempu, která mi pomohla naučit se nové věci. Celkově jsem si webový kemp UŠI užila a těším se na další podobné akce a zážitky.

Zuzana Beránková, I3C