Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Vánoční turnaj v malé kopané

Poslední týden před vánočními prázdninami se v naší sportovní hale konal tradiční školní turnaj v malé kopané. V pondělí 19. prosince započaly turnaj první ročníky. Tři vítězství ze čtyřech utkání vybojovalo družstvo I1B, ale i ST1, které nakonec s lepším skóre zvítězilo a postoupilo do středečního finále. Vyrovnaná byla také následující utkání čtvrtých ročníků. Družstva I4A a SM4/SC4 vzájemně remízovala 1:1, a tak o vítězi opět rozhodlo pouze skóre se slabšími soupeři. Šťastnější byli v tomto případě opět strojaři.

V úterý 20. prosince pokračoval turnaj souboji druhých ročníků. Utkání o třetí místo vyhrál tým SM2A/SC2A nad I2B. Do finále druhých ročníků postoupily třídy SM2B/EA2 a I2C. Třída SM2B/EA2 nakonec jednobrankovým rozdílem zvítězila a postoupila do středečního finále. Hru třetích ročníků ovládli chlapci z SC3, kteří zaváhali pouze při remíze s I3C. Jen o bod méně vybojoval stříbrný tým SM3/EA3.

Do středečního finále 21. prosince postoupili vítězové jednotlivých ročníků. S těmi nejlepšími změřil síly také učitelský kolektiv. Ve finálovém klání si nejlépe vedly třídy SM2B/EA2 a SC3. Po vzájemné remíze těchto rivalů rozhodla další utkání. Třída SM2B/EA2 ovšem podlehla učitelskému výběru, proto se celkovým vítězem pro rok 2022 stala třída SC3!

V rámci turnaje se odehrálo 43 utkání, která trvala 580 minut a celkem padlo 188 branek. Turnaje se zúčastnilo 19 tříd. Jen jedna třída nakonec nedokázala postavit tým z důvodu vysoké nemocnosti, která bohužel zamíchala soupiskami většiny družstev. Přejme si tedy, ať se na jaře sejdeme všichni zdraví a plní sil na volejbale.

Sportu zdar

Mgr. Kryštof Tišer a Mgr. Martin Říha