Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Účast naší školy na robosoutěži ČVUT

Náš školní tým ve složení Jakub Konečný (I2B), Lukáš Dorotík (I2B) a František Trkan (EA2) se ve čtvrtek 24. listopadu zúčastnil letošního ročníku prestižní robosoutěže pořádané Fakultou elektrotechniky Českého vysokého učení technického v Praze.

Naši studenti čelili náročnému úkolu: postavit robota schopného přemístit 16 různobarevných kostiček a vytvořit z nich co nejvyšší věž v ohraničeném prostoru. S taktikou maximálního nasbírání kostiček do určeného území naši zástupci bojovali statečně. V prvním kole se robotovi podařilo získat 15 z 16 kostek, ale následně některé z nich neumístil správně, což vedlo k zisku 10 bodů. Druhé kolo bylo úspěšnější a přineslo 26 bodů. S velkými nadějemi jsme vstupovali do třetího kola, kde stačilo získat pouze jeden bod k postupu. Avšak v kritickém momentě se robot potýkal s technickými problémy a nedokázal přemístit žádnou kostku, což výsledně znamenalo zisk 0 bodů.

Celkově naše družstvo obsadilo 17. místo z 39 účastníků, což nám sice tentokrát k postupu nestačilo, ale je to povzbuzující výsledek a slibný základ pro další ročníky. Jsme na naše studenty hrdí a přes počáteční zklamání věříme, že tato zkušenost je posílí a příště se dočkáme ještě lepších výsledků.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a těšíme se na další úspěchy!

Ing. František Otruba