Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Tvořivá FABLAB pro žáky 4. ZŠ

Zpráva o nové digitální dílně letí světem. Dostala se až k uším žáků a učitelů 4. ZŠ, kteří neváhali a přišli si vyzkoušet moderní technologie. Při práci s nimi vrchovatě využili nejen svou zručnost, ale i kreativitu a originalitu.

Jako při předchozích workshopech, také nyní se dětem naplno věnovali naši pedagogové, kteří žákům nabídli celou škálu činností, které lze v naší “kutilně” realizovat. Velkému zájmu se opět těšila práce s 3D pery, studený nezůstal ani fotokoutek a laser, na kterém následně dostaly fotky svou hmatatelnou a dřevem vonící podobu. Další skupinka se pokusila složit a rozpohybovat sestavu z nesmrtelné stavebnice Merkur nebo si vyrobit na kovoobráběcích strojích vlastní malý svěrák. Svěráček. 🙂 Kromě toho naši učitelé také představili práci s termolisem, na kterém lze potisknout tričko, hrnečky či jiné předměty. Či robotickou ruku vznikající z komponentů vytištěných na 3D tiskárnách přímo ve FabLab.

Věříme, že i tentokrát si žáci odnesli příjemné zkušenosti z práce s novými technologiemi a drobné pozornosti vlastní výroby. Nezapomínáme totiž, že učit se jde i jinak.

Tým pedagogů z FabLab