Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Třetí místo ze soutěže v 3D počítačovém modelování a 2D kreslení

V úterý 21. března 2023 jsme se účastnili 21. ročníku soutěže v 3D počítačovém modelování a 2D kreslení, kterou organizuje společnost 3E Praha Engineering, a.s. spolu se SPŠ, SOŠ a SOU Hradební, Hradec Králové.

Účastníci kategorie 2D Michal Morávek, Martin Jenka a Jan Haken (všichni SC3) měli za úkol vytvořit výrobní výkres podpory ozubeného kuželového kola. Do kategorie 3D se přihlásili Adam Kábrt (SC4), Marin Vrabie a Lukáš Kozák (oba SC3), jejichž úkolem bylo vytvořit model výlisku krytu páječky. Žádný z našich soutěžících nedosáhl na stupínek vítězů, přesto jsme díky součtu jednotlivých individuálních výkonů dosáhli úspěchu v kategorii škol. Nejúspěšnější jsme byli v kategorii 3D, kde jsme získali 3. místo!

Vzhledem k celorepublikové účasti, která čítala téměř 100 soutěžících, jsou pocity z finálního výsledku velmi pozitivní, navíc se jedná o historicky nejlepší úspěch, kterého jsme na této soutěži dosáhli. Nezbývá než poděkovat všem účastníkům i organizátorů a již vyhlížet další ročník, na kterém bychom rádi tento úspěch minimálně zopakovali.

Jiří Mašek