Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Bronzové Brno

Žáci 3. ročníku oborů elektrotechnika a mechatronika se pod vedením pana učitele Pavla Kliky vydali ve čtvrtek 24. listopadu do Brna na soutěž Merkur perFEKT Challenge. Tato soutěž se pod záštitou Vysokého učení technického v Brně konala letos již podeváté.

Budíček v časných ranních hodinách a odjezd ve 4 hodiny ráno čtyřlístek statečných neodradil, a tak se zástupci naší školy pustili spolu s dalšími 53 týmy už po deváté hodině do práce.

Nejprve bylo zapotřebí rozdělit si témata, představit kritéria soutěže a pak už bylo na všech, aby spojili své znalosti mechatroniky v technické části projektu a elektroniky při zapojování obvodů a následném měření sinusoidy.

Když měli po necelých 6 hodinách práce všichni hotovo, přišla na řadu prezentace jednotlivých projektů. 

Čtveřice zástupců jičínské průmyslovky (Jindra Mlejnek, Jan Suchý, Jakub Novák a Matyáš Hančl) předvedli, že jejich teoretické a praktické znalosti jsou více než dobré a jen o malinký kousek minuli ta nejlepší umístění. Skončili tak na krásné bronzové pozici. Pro vyčerpané a hladové soutěžící byl příjemnou odměnou raut na závěr celé akce a pak už bylo na čase se opět vydat na dvousetkilometrovou cestu domů.

Ze začátku jsme měli trochu obavu, co nás čeká. A když jsme viděli to obrovské množství konkurence, tak jsme na nějaké lepší umístění ani nepomysleli. Atmosféra byla ale super a tato soutěž nám přinesla mnoho nových poznatků a inspirace. Těch osm hodin ve vlaku za to stálo,“ dodávají s úsměvem účastníci.

Nikola Kobrlová