Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR VE FOTBALE

V úterý 4. října 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili tradičního Středoškolského poháru ve fotbale. Turnaj se jako každý rok konal na umělé trávě v Novém Bydžově – Chudonicích a byl po organizační stránce velmi dobře připraven.

Vedle našich chlapců se turnaje zúčastnili ještě žáci SOU Nový Bydžov, MOA Jičín a SŠGS Nová Paka.

Kromě novopackých, kterým se turnaj herně příliš nevydařil, ve třech utkáních dostali dohromady 28 gólů a nezískali žádný bod, byl turnaj herně velmi vyrovnaný.

My jsme bohužel hned v prvním zápase s pozdějším celkovým vítězem MOA neudrželi vedení a z ojedinělé akce domácích jsme inkasovali na konečných 1:1. Velká škoda, protože kdybychom tento zápas vyhráli, vyhráli bychom celkově i celý turnaj.

Ve druhém utkání jsme prohráli 1:3 s domácím Novým Bydžovem, ačkoli jsme se ujali vedení a poločas byl výsledkově ještě nerozhodný 1:1. Nutno ovšem poznamenat, že dvě branky bydžovských určitě neměly být uznány pro jasný ofsajd a faul na našeho obránce.

V posledním zápase jsme doslova rozdrtili Novou Paku 13:1, ale se ziskem celkových 4 bodů nám to nestačilo na více, než bronzovou medaili.

Herně byl ovšem turnaj určitě povedený a úspěchy se určitě dostaví v dalších turnajích.

Všem, kteří nastoupili a reprezentovali naši školu, patří poděkování!

                                                                                                                                Mgr. Martin Říha

VOŠ a SPŠ, Jičín – MOA Jičín 1:1 (1:0) B: Ort

VOŠ a SPŠ, Jičín – SOU N. Bydžov 1:3 (1:1) B: Břeský

VOŠ a SPŠ, Jičín – SŠGS N. Paka 13:1 (7:0) B: Pour 5, Kněžourek 3, Ort 3, Grohman, Lustig

VOŠ a SPŠ, Jičín:Berko (SOU3), Brož (SM2B/EA2), Břeský (SM3/EA3), Grohman (SM3/EA3), Janák (I2C), Kněžourek (SC3), Kracík (SC3), Lustig (I2B), Ort (SM2A/SC2A), Pour (I2A), Řezníček (SM2A/SC2A), Suchomel (I3C), Vojtíšek (I3C)