Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Středoškolský atletický pohár

Ve čtvrtek 14. 9. 2023 se vybraní žáci naší Střední průmyslové školy zúčastnili okresního kola Středoškolského atletického poháru. Na programu dne byly běžecké disciplíny: 60 m, 400 m, 1500 m plus štafeta 4 x 200 m, dále disciplíny technické: skok vysoký, skok daleký a vrh koulí. Každý závodník se mohl zúčastnit nanejvýš dvou individuálních disciplín a štafety. Hodnotily se samozřejmě individuální výkony, ale stěžejním výsledkem byl součet bodů dvou nejlepších výkonů z každé disciplíny a závěrečné štafety. Ačkoliv se naši žáci většinou aktivně věnují jiným sportům, přesto dokázali často překonat i výkony atletů specialistů, za což jim patří uznání a obdiv. Svými stabilními výkony ve všech disciplínách nakonec v součtu předčili žáky Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice i Střední školy strojírenské a elektrotechnické z Nové Paky. Nestačili pouze na výběr jičínského Lepařova gymnázia, které vyhrálo s přesvědčivým náskokem. Naši žáci tedy berou stříbrné medaile. Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci a pořadatelům AC TJ Jičín za profesionální přípravu krásných závodů.

Kompletní výsledky na atletika.cz v kalendáři akcí Středoškolského atletického poháru.