Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Skvělý úspěch na soutěži v modelování a kreslení

V úterý 26. března 2024 jsme se účastnili 22. ročníku celostátní soutěže v 3D počítačovém modelování a 2D kreslení, kterou organizuje společnost 3E Praha Engineering, a.s. spolu se SPŠ, SOŠ a SOU Hradební, Hradec Králové.

Účastníci kategorie 2D Jakub Kalaš (SC3A), Jakub Fidrmuc (SC3A) a Lukáš Kozák (SC4) měli za úkol ručně vytvořit výrobní výkres zadaného držáku. Do kategorie 3D se přihlásili Martin Jenka (SC4) a Marin Vrabie (SC4), jejichž úkolem bylo vytvořit model klikové hřídele. V kategorii 2D získal Jakub Kalaš skvělé 1. místo a v kategorii 3D vybojoval Marin Vrabie 3. místo. Díky skvělým výkonům dalších našich soutěžících jsme ale uspěli i v celkovém hodnocení škol. Do Jičína tak kromě individuálních ocenění vezeme i ocenění pro naši školu a to 1. místo v kategorii 2D a 1. místo v kategorii 3D. Kromě diplomu získal ještě Jakub Kalaš elektrickou koloběžku, Marin Vrabie si odvezl PC monitor a naše škola byla obdarována vouchery na 20 přístupů do SolidWorks 3D Experience platformy.

Vzhledem ke každoročně zlepšujícím se výsledkům je patrné, že cesta, kterou se naše škola vydává, je správná. Pokud je kvalitní příprava propojena i se zájmen a nadáním našich žáků, je úspěch na dosah. Všichni naši soutěžící si zaslouží velké poděkování za reprezentaci školy a již se těšíme se na další ročník.

Jiří Mašek