Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Škola očima studentů

Film patří mezi komunikační prostředek s největším dosahem. Jak využili filmové vyprávění studenti 3. ročníků oboru informační technologie jsme se přesvědčili na Přehlídce závěrečných prací předmětu video a multimédia, která se konala 22. června 2023 v Biografu Český ráj v Jičíně. 

Zadání, Škola očima studentů nebo realizace vlastního tématu, se na začátku zdálo být jednoduché. Ovšem napsat námět, scénář, naučit se roli, natáčet jednotlivé obrazy, sestříhat záběry, pracovat se zvukem, hudbou a další dovednosti vyžadovaly nakonec od každého týmu úzkou spolupráci, vysoké pracovní nasazení, kreativitu, ale také překonání ostychu před kamerou. Pro všechny studenty bylo nezapomenutelným zážitkem zhlédnout vlastní práci na velkém plátně se zvukovým systémem Dolby ATMOS. Z projekce jsme odcházeli naplněni novými nápady a s přesvědčením, že škola není jen o známkách a přesahuje uzavřený prostor školních lavic.  

Ukázky vybraných prací z přehlídky: 

Fablab master

I3C fotbal

PostŠkolní Syndrom

Škola očima studentů I3A

Děkujeme vedoucímu Biografu panu Michalovi Miškovskému za podrobné informace k technickému zázemí kina a obsáhlé odpovědi k fungování provozu kina.

Mgr. Miroslava Poláková