Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

PiZzA rOhLíK zA 13kČ postoupil do další fáze

Ve středu 1. 11. 2023 se tři družstva z naší školy zúčastnila okresního kola soutěže pIšQworky, která se konala v Nové Pace. Konkrétně se jednalo o týmy PiZzA rOhLíK zA 13kČ (Řehák, Pýcha, Martínek, Šťastný a Romaňuk ze třídy I4A), Kouzelníci (Malý, Dorotík, Konečný, Šrámek a Poner ze třídy I2B) a Tým Mirek s Mirkem (Děček, Beran, Kučera, Horký a Pavlata ze třídy I1A).

Jedná se o soutěž prestižní, které se účastní tisíce žáků. V Nové Pace se utkalo celkem 10 týmů ze středních škol o postup do další fáze soutěže. Týmy hrály ve dvou skupinách. Do play-off však postoupilo pouze 8 týmů, z naší školy se to podařilo všem týmům.

Ve čtvrtfinále proti sobě nastoupily týmy PiZzA rOhLíK zA 13kČ a Kouzelníci z naší školy, třetí tým z naší školy Tým Mirek s Mirkem nastoupil proti týmu Die Irrtümer, pozdějšímu vítězi turnaje. Ze souboje školních týmů do semifinále turnaje postoupil celkem přesvědčivě tým PiZzA rOhLíK zA 13kČ, ostatní dva týmy ze školy z turnajového pavouka vypadly.

Žáci z našich vypadnuvších týmů však třetímu týmu, který postoupil do semifinále, fandili. V semifinále se utkal tým PiZzA rOhLíK zA 13kČ s týmem Die Irrtümer, kdy utkání skončilo po všech jednotlivých mini zápasech mezi hráči remízou. Rozhodnout tak muselo jedno utkání, tzv. „armageddon“, kdy proti sobě hráli nejlepší hráči z obou týmů (kapitáni). Dalo by se říci, že toto utkání bylo předčasným finále, protože již pak další zápas o umístění takovou nervydrásající bitvu nenabídl. Vilém Pýcha bohužel v rozhodující hře po boji prohrál, tak náš tým čekal zápas „jen“ o třetí místo.

Do finále by si za předvedený výkon však zasloužily postoupit oba dva týmy, postoupil však šťastnější tým. V zápasu o třetí místo nakonec náš tým, PiZzA rOhLíK zA 13kČ porazil tým Zelenáči a postoupil do krajského kola, které se bude konat v Hradci Králové. Jedná se o veliký úspěch, tak doufáme, že hráči předvedou opět pěkný výkon a budou spokojeni i s umístěním. Tímto jim za skvělé umístění blahopřejeme. Poděkování však zaslouží hráči ze všech našich týmů.

Více informací je např. zde: https://pisqworky.cz/reporty/3064-die-irrtumer-znicil-paku.

Ondřej Kořínek