Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Odborný workshop pro žáky ZŠ Sobotka

Ve středu 26. dubna navštívili naši školu žáci ze základní školy ze Sobotky, kteří u nás strávili celé dopoledne. Rozdělili se na skupinky, které postupně vystřídaly tři různá stanoviště.

V naší digitální FabLab dílně se děti seznámily s jejím vybavením , mohly si prohlédnout všechny stroje i moderní technologie, kterými dílna disponuje. Následně si žáci vybrali jednotlivá stanoviště, kde se pustili do práce. Vyráběli menší svěrák v kovoobráběcí části dílny, další žáci si vyřezali své výtvory z dřevěné překližky na CO2 laseru dle vlastního návrhu a jiní se pustili do práce s 3D perem.

Na druhém stanovišti v elektrotechnické laboratoři se žáci naučili pájet malé součástky na tištěné spoje, pokusili se vyrobit si jednoduchá blikátka.

Do třetice navštívili kouzelnou učebnu chemie na strojním oddělení, kde měla paní učitelka připravené zajímaví pokusy, při nichž si žáci zkusili efektní proměnu barev chemikálií či jejich zvukové efekty při jejich slučování. Jako v Zázracích přírody. 🙂

Ze zpětných reakcí lze tušit, že se žákům náplň celého dopoledne líbila a všichni odjížděli domů spokojeni. Nás těší, že jsme mohli pomoci otevřít dětem dveře k nových obzorům a nalézt cestu k novým technologiím.

Tým pedagogů SPŠ Jičín