Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Ocenění nejlepších studentů Královéhradeckého kraje

Dne 25. září 2023 jsme se všichni sešli na krajském úřadě v sále Jana Letzela, kde se konalo slavnostní setkání vítězů a organizátorů krajských kol soutěží s představiteli Královéhradeckého kraje.

Předávání začalo v 14:00 h slavnostním zahájením a proslovem hejtmana Mgr. Martina Červíčka, ve kterém pogratuloval všem zúčastněným za reprezentaci kraje v různých oborech soutěží. Během předávání jsme také vyslechli živý zpěv českých lidových, ale i anglických moderních písní. V rámci samotného předávání cen bylo oceněno široké spektrum talentů, ať už za recitace textu, v atletice, gastronomii, zpěvu a ovšem technice. Oceněni byli studenti z celého Královéhradeckého kraje, ať už ze samotného Hradce Králové, ale také z Hořic, Nové Paky a samozřejmě i z Jičína.

Já osobně jsem byl oceněn za svou práci na projektu v soutěži Enersol, na kterém jsem se podílel s Janem Suchým. Náš projekt postoupil na mezinárodní přehlídku. A také za účast na soutěži Student roku společnosti Microrisc a jiné. Každý zúčastněný obdržel poukazy od společnosti Husky a osobní gratulaci od pana hejtmana.

Na závěr nás pak čekal raut a cesta domů.

Jindřich Mlejnek (SM4)