Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

ÚSPĚCH NAŠICH STROJAŘŮ NA MSV V BRNĚ

Protože je naším cílem otevírat studentům nové obzory, také letos jsme se v úterý 4. 10. 2022 vypravili na tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh do Brna, nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Přednostně se účastnili studenti 4. ročníků strojařů doplněni o žáky z nižších tříd. 

Už samotná výstava stojí za zhlédnutí. Z nových strojů, nástrojů, měřidel, robotů, 3D tiskáren, softwarů jen přechází zrak. Avšak mimo to jsme se zde potkali také s dlouholetými dodavateli a partnery naší školy, např. se zástupci firmy Siemens, Heidenhain, Iscar, 3E Praha Engineering, Insize Praha.

Do Brna ovšem nejezdíme jen na samotnou výstavu. Jsme mimo jiné tradičními účastníky soutěže v CNC programování, v níž naši kluci v několika minulých ročnících zazářili. A nezklamali ani letos. Stejně jako minulý rok, také nyní si studenti vybrali programovací jazyk SCHOPMILL od firmy Siemens. Zadaným tématem, ne právě jednoduchým, byla výroba třmenového kalibru. Přesto se naši čtvrťáci Adam Kábrt, Matouš Jílek, Jan Mráz a Vojtěch Truneček statečně pustili do práce. Výborným výsledkem a skvělou odměnou bylo 2. místo Vojtěcha Trunečka a 3. místo Jana Mráze (oba z SC4). Klukům srdečně blahopřejeme k nádhernému umístění a všem děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Ing. Tomáš Pavlíček