Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Nejlepší student technik 2023

Po loňském úspěchu Matyáše Buryance v celorepublikové soutěži Nejlepší student, pořádané firmou MICRORISC s cílem ocenit nadané a výjimečné studenty, jsme ani letos neváhali a nominovali studenta třídy SM3, Jindřicha Mlejnka. Nikomu, kdo pravidelně sleduje naše webové stránky, nemohlo uniknout, jakých skvělých výsledků v nejrůznějších soutěžích Jindra dosáhl. Jeho činnost ohromila i porotu soutěže natolik, že Jindra postoupil mezi čtyřku nejlepších studentů z celé naší vlasti.

Ve středu 21. června jsme se tedy spolu s Jindrou a paní ředitelkou, Mgr. Leou Vojtěchovou měli tu čest zúčastnit se finále 11. kola a vyhlášení absolutního vítěze. Jindra ohromil všechny porotce nejen svými četnými úspěchy, lidskostí a bezprostředností, ale také hydraulickou rukou. „Tu jsem vyrobil doma ve sklepě, když v naší obci nešel elektrický proud. Byl to takový momentální nápad, tak jsem použil všechno možné, co jsem doma našel,“ objasnil vítěz kategorie Nejlepší student technik 2023 vznik výtvoru, který využil mimo jiné pro svou Středoškolskou odbornou činnost. Jako odměnu získal Jindra hodnotnou vývojovou sadu, kterou bezesporu uplatní ve svém dalším rozvoji v technickém odvětví.

Ještě jednou Jindrovi gratulujeme k úžasnému úspěchu a věříme, že i v následujících ročnících budeme moci vyzdvihnout další nadané studenty naší školy.

Nikola Kobrlová

Zpráva z finále Nejlepšího studenta zde.