Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Návštěva učitelů strojírenských oborů ve Škoda Auto a. s., Mladá Boleslav

VOŠ a SPŠ, Jičín dlouhodobě rozvíjí spolupráci se strojírenskými a elektrotechnickými firmami v regionu, spolupráci s jednou z nejvýznamnějších firem v republice Škoda Auto a. s., Mladá Boleslav nevyjímaje. Dne 15. 6. 2023 se „strojaři“ Ing. Mašek, Ing. Pavlíček a Ing. Pleva zúčastnili setkání, které organizovalo oddělení výroby komponent v rámci svého programu „Face 2 Face with Škoda Components for Teachers“. Mezi dalšími pozvanými byli i učitelé z průmyslových škol z Mladé Boleslavi a Liberce.

V úvodní části setkání zástupci firmy Škoda přestavili základní výrobní program, organizační strukturu oddělení a požadavky na kvalifikaci zaměstnanců. V hlavní části setkání proběhla prohlídka výroby ozubených kol pro převodovky, výroba odlitků bloku motorů a jejich obrobení, montáž motorů a montáž baterií pro elektromobily. V závěrečné diskusi proběhla i jednání o možných tématech maturitních prací a možnostech praxí studentů.

Součástí tohoto programu bude i návštěva studentů 3. ročníků ve Škoda Auto a. s. Mladá Boleslav na přelomu kalendářního roku.

Stanislav Pleva