Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Naposledy zazvonilo, prázdniny otevírají dveře…

Poslední školní týden se nesl již v uvolněném duchu. Po pondělním úklidu tříd a šaten následovaly dva dny exkurzí a výletů, které strávila každá třída dle svého gusta. Na vodě, zájezdy, výlety, sportováním a mnohakilometrovými túrami. Přálo nám i počasí.

Ve čtvrtek se studenti dostavili na hřiště pod Čeřovkou, kde odhodláni zápolili na sportovním dnu ředitelky školy o co nejlepší umístění v terénní štafetě. Mnohé výsledky byly chvályhodné, nejen pro svoji hodnotu, ale především pro nasazení, se kterým sportovci do běhu nastoupili.

V pátek se všichni studenti plni očekávání vydali letos naposledy usednout do školních lavic a převzít od svých třídních vyučujících vysvědčení a s ním se rozběhnout vstříc prázdninám. Kouzelnému času letních dnů vonících vodou, lesy, sladkým ovocem, času letních lásek, cestování, ale i brigád a nových životních zkušeností.

Zatímco se ve škole bude bourat, štukovat, natahovat omítka i nové elektrické dráty, malovat, stěhovat, uklízet a oprašovat, studentům budou dopřány zasloužené prázdniny, po kterých se vrátí do školy, která voní svým typickým způsobem.

Všem přejeme krásné léto!

Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek obnovuje totiž životní sílu a veselá nálada prázdnin rozežene každý smutek.“ (Seneca)