Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

MEMORIÁL PETRA LETOŠNÍKA – XX. ROČNÍK

Také v letošním školním roce proběhl v tělocvičně na elektro oddělení VOŠ a SPŠ, Jičín koncem měsíce března už XX. ročník volejbalového turnaje studentů této školy.

Tento turnaj je věnován vzpomínce na našeho bývalého kolegu Petra Letošníka.

Jedná se o mezitřídní turnaj, kdy se v základních kolech utkávají mezi sebou družstva tříd ze stejného ročníku a vítězové ročníku postupují do semifinálového kola.

Letos se do postupového kola probojovaly tyto třídy: ST1, SM2B/EA2, SM3/EA3 a SM4/SC4. V semifinále se do turnaje již tradičně zapojilo i družstvo složené z učitelů.

Vyvrcholením celého turnaje byly finálové zápasy, které se konaly v pátek 31. března za přítomnosti početného studentského obecenstva.

Nepříjemným momentem bylo nezaviněné a smolné zranění pana učitele Klímy, kterému touto cestou přejeme ještě jednou brzké zotavení!

V utkání o 3. místo vyhrála třída SM2B/EA2 nad ST1 v poměru 2 : 0 a ve finálovém klání prohrálo družstvo učitelů (po šesti letech!) s SM4/SC4 v poměru 1 : 3.

Družstvo SM4/SC4, které hrálo ve složení: Kulhánek, Truneček, Svoboda, Pazderník, Venclů, Tuž, Mader, Jílek a Mílová, se tak stalo vítězem tohoto turnaje a převzalo z rukou ředitelky školy Mgr. L. Vojtěchové putovní pohár a věcné ocenění.

Letošního ročníku se zúčastnilo 19 tříd a ve čtyřech hracích dnech bylo sehráno celkem 38 utkání a 82 setů.

Opět na viděnou „pod vysokou sítí” se těšíme příští rok u XXI. ročníku!

Mgr. Martin Říha a Mgr. Kryštof Tišer