Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Majáles nebo krajské kolo 38. ročníku Soutěže v programování v Hradci Králové? Která volba byla letos lepší?

I v letošním školním roce se konalo krajské kolo Soutěže v programování v Hradci Králové. Stejně jako v předešlých letech, termín opět vyšel na sobotu, tentokrát 20. dubna, kdy se v témže čase konal v Hradci Králové Majáles.

Obě velice různorodé akce se neobešly bez nervů, i když každá jiným způsobem. Ti, kteří tentokrát dali přednost programování před studentskou oslavou příchodu máje a hudební zábavou, s ohledem na počasí tolik neprohloupili, protože při častých dešťových přeháňkách byli před deštěm skryti. S ohledem na problematický víkendový termín se krajského kola v Hradci Králové z naší školy nakonec zúčastnili tři žáci, Filip Hanout ze třídy I3C a žáci Jakub Kozák a Marek Domas ze třídy I3B.

Žáci měli za úkol naprogramovat čtyři náročné úlohy (Hrátky s čísly, Známky, Šachovnice a Semafor) v čase čtyř hodin čistého času. Začátek byl zpožděn o 30 minut, takže žáci začínali programovat v 10. 30 hod. a končili ve 14. 30 hod. Celkem se soutěže zúčastnilo 34 programátorů.

Žáci z naší školy se tentokrát v celkovém pořadí neumístili na předních příčkách. Přesto pro ně byla soutěž velice dobrou zkušeností, kterou mohou zúročit v budoucích letech. Chtěl bych jim za vzornou reprezentaci školy poděkovat a popřát jim v dalších soutěžích hodně štěstí i úspěchů.

Ondřej Kořínek