Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Lyžařský výcvik

Jako již každoročně vyrazili žáci našich prvních ročníků na lyžařský kurz do krásného prostředí západních Krkonoš.

Už poosmé jsme strávili krásný zimní týden, ubytováni na Moravské boudě, každodenním lyžováním na sjezdovce Davidovy boudy a v běžkařských stopách okolních lesů i na blízkých vrcholových horských partiích.

Letošního lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 40 žáků tříd ST1, EA1, I1A a I1B pod pedagogicko-metodickým dozorem Mgr. Martina Říhy, Mgr. Kryštofa Tišera, Ing. Tomáše Pavlíčka a Marcely Havrdové.

Počasí bylo opravdu skvostné, celý týden “azuro” a teploty lehce pod nulou. Sjezdovka poloprázdná, stejně tak i blízký snowpark, kde se zdokonalovali snowboardisté. Běžecké stopy téměř bez lidí a upravené. Zkrátka ideál!

V půlce týdne žáci absolvovali celodenní výlet ke Sněžným jámám, na Labskou boudu a na Ptačí kameny. Někteří pěšky, někteří na běžkách.

Večerní přednášky pak žáky seznamovaly s pravidly bezpečného chování při sjezdovém lyžování, pohybu a orientace ve vysokohorském terénu, s krásou i zrádností Krkonoš a mazáním a přípravou sjezdových i běžeckých lyží.

Celý kurz se obešel bez jakýchkoli kázeňských problémů a všichni účastníci si počasí i lyžování v nádherném prostředí našich nejvyšších hor dosyta užili.

Takže s budoucími “prváky” zase za rok na sjezdovce i ve stopě.

SKOL a NA SHLEDANOU!

Mgr. Martin Říha – vedoucí kurzu