Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Krajské finále ve florbale přineslo bramborovou medaili

Ve středu 29. března 2023 jsme se zúčastnili v Hradci Králové krajského finále SŠ ve florbale.

Turnaje se zúčastnilo pět nejlepších škol Královéhradeckého kraje a turnaj se odehrál systémem „každý s každým“ na 2 x 10 minut.

Úroveň byla už logicky o dost vyšší než v kolech okresních, o čemž jsme se při zápasech samotných mohli dobře přesvědčit.

Začali jsme výborně a v prvním utkání jsme 4 : 1 porazili Gymnázium J. K. Tyla HK, zpátky na zem nás ale rychle posadila porážka 1 : 4 od dalšího hradeckého družstva – Gymnázia Boženy Němcové.

Třetí zápas se SPŠ Trutnov jsme rovněž prohráli 1 : 4 a i přes výborný výkon v závěrečném utkání s pozdějším celkovým vítězem z Dobrušky, kdy jsme ještě pět minut před koncem vedli 2 : 1, jsme ale nakonec odešli 2 : 3 poraženi. Na lepší než celkové 4. místo to nebylo.

V turnaji, kterého se v rámci Královéhradeckého kraje od začátku března zúčastnilo více než 50 SŠ, jsme nakonec skončili čtvrtí, což je určitě skvělý výsledek!

Všem žákům, kteří se na reprezentaci školy takto podíleli, náleží velká pochvala!

Zároveň bych chtěl popřát všem maturantům, kteří naši školu už za pár měsíců opustí, hodně štěstí u maturitních zkoušek a i v budoucím životě minimálně stejné úspěchy osobní a pracovní, jako byly jejich úspěchy školní – florbalové.