Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

GRAFICKÁ SOUTĚŽ

Dne 29. září 2022 proběhlo v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje slavnostní vyhlášení vítězů grafické soutěže zaměřené na návrh loga pro Zimní olympiádu dětí a mládeže. 

Komise složená z profesionálů z oboru grafiky, marketingu a zástupců kraje vybrala ze 101 návrhů, zaslaných 80 studenty Královehradeckého kraje, 20 nejlepších prací.  

Jako 2. nejlepší grafický návrh loga pro X. zimní olympijské hry dětí a mládeže 2023 byl vybrán jeden ze tří návrhů studentky Zuzany Beránkové, student Karel Koranda (oba z I2C) se zařadil mezi 15 nejúspěšnějších.
Oběma studentům srdečně gratulujeme.

Mgr. Miroslava Poláková

Karle, co pro tebe znamená účast v soutěži?

Byla to moje první soutěž, které jsem se zúčastnil. Počítačové grafice se věnuji ve volném čase, a proto jsem nemohl účast v této soutěži odmítnout. Zimním sportům se aktivně věnuji a téma mně tak bylo blízké. Zpracoval jsem dva návrhy, komise vybrala mého favorita. Byla to dobrá zkušenost a ocenění zařadím do svého portfolia.

 

Zuzko, co pro tebe znamená takto vysoké ocenění?

Určitě motivaci do další práce. Byla to zajímavá nabídka a také moje první soutěž tvorby loga, do které jsem se zapojila. Moje logo je složené z jednoduchých tvarů, znázorňuje tělo závodníka v pohybu na pozadí sněhové koule. Barevnost byla určena v propozicích soutěže. Soutěž mně dala hodně nových zkušeností, které chci využít v dalších návrzích logotypů.