Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

ENERSOL, republiková přehlídka

Ve dnech 23. – 24. března 2023 se v Nymburce konala přehlídka (konference) prezentací pro soutěž Enersol – republikové kolo. Z naší školy se prezentace zúčastnil dvoučlenný tým ve složení Jindřich Mlejnek a Jan Suchý (oba z SM3), doprovod nám dělal pan učitel Bc. Miloslav Bret.

Hned po příjezdu nás čekala naše nejtěžší zkouška, a to zápas s parkovacím automatem před školou. Poté, co jsme zvítězili nad svým nepřítelem, vydali jsme se do samotné budovy. Hned u vchodu jsme byli odchyceni kvůli registraci pro konání soutěže. Zde jsme se dostali k předem přidělenému stolu pro Královéhradecký kraj.

Následně dorazila porota a akce začala nabírat na obrátkách. Povstali jsme na českou hymnu a hymnu Enersolu. V první části jsme se dočkali deseti prezentací z kategorie Enersol a praxe, přičemž my jsme prezentovali jako desátí. Následovalo téma Enersol a inovace. Poté Enersol a popularizace. Během prvního dne jsem mohli vidět dvacet prezentací. Ve dni následujícím nás čekala obdobná situace, navíc s vyhlášením vítěze v každé kategorii. Tato soutěž byla velmi zajímavá a přinesla nám nové kamarády a mnoho zkušeností do života. 

Jan Suchý z SM3