Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Druhý vodácký kurz na Vltavě

Začal červen. Třešně se začervenaly a zavoněly lípy. Třídy I2A a I2B se v tomto čase, kdy začíná léto, vypravily na letošní druhý turnus vodáckého kurzu.

Po krátké instruktáži se kluci nalodili a vydali se po proudu naší nejkrásnější řeky od Vyššího Brodu do Rožmberku, kde jsme všichni poprvé přespali. Po ranní návštěvě hradu jsme pokračovali do osvědčeného kempu U Vikinga, kde na nás čekaly útulné chatky a bohatá domácí kuchyně. Středeční den jsme věnovali návštěvě Českého Krumlova, města spadajícího zcela právem pod organizaci UNESCO pro své zachované historické jádro. Prošli jsme si památky, nakoupili suvenýry a vydatné zásoby, protože další den jsme potřebovali sílu a svaly v kondici. Čekala nás nejdelší etapa se sedmi jezy. Jednotlivé posádky se utkaly s většími či menšími komplikacemi, všichni však nakonec úspěšně dopluli až do kempu ve Zlaté Koruně. Poslední nocování, poslední ranní balení, poslední etapa kouzelnými meandry řeky Vltavy do Boršova, kde naše vodácké putování skončilo.

Za organizaci a historické povídání patří velké poděkování a uznání panu učiteli Martinu Říhovi. Panu učiteli Kryštofu Tišerovi děkujeme za instruktáž a předávání vlastních zkušeností z vody. Pedagogickou základu dotvořili ještě paní učitelka Romana Junková, Helena Jandová a pan učitel Jiří Klíma.

Vydejte se s námi po plynoucí hladině řeky. Připlujte do míst, která jsou na dosah, a přesto exotická, neboť tam vodák dospěl mávnutím pádla. Vdechněte opojný vzduch lesů a svěží vůně vody. Je čas zažít tolik romantiky, kolik se jen do lodního pytle vejde…“ Zdeněk Šmíd

Snad si kus té romantiky odvezli domů i naši kluci, kteří kurz dobře zvládli a plni zážitků se vrátili domů v pátek v podvečer.

Za tu nejlepší vodáckou partu HJ