Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Bobřík informatiky

Na přelomu školních pololetí, ve čtvrtek 1. 2. 2024, se naši tři žáci vypravili na ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky v kategorii senior. Na cestu do Dobrušky se vydali Erik Kosina (I3B), Mathyas Holiday (I4A) a Patrik Liďák (I4C), kterým se podařilo postoupit na základě výkonu v podzimním školním kole.

Po dlouhé cestě, vypátrání místa konání soutěže a uvítání organizátory se žáci pustili do soutěžního klání. Na vyřešení 15 úloh měli časový limit 60 minut, po kterých se soutěžící postupně scházeli na chodbě a dělili se o dojmy z jednotlivých úloh a své bodové výsledky. S vyhodnocením bylo potřeba počkat na celostátní uzávěrku soutěže v 11:30 hodin, proto se všichni vydali na nabídnutou prohlídku hostinské školy, kterou byla Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum. K vidění byly především odborné učebny a dílny vybavené nejrůznější technikou – 3D tiskárnami, CNC i konvenčními stroji a různými roboty využívanými především ve strojírenství.

Naši reprezentanti se v rámci kraje umístili na 6., 14. a 19. místě, v celostátním pořadí se bohužel ani jeden z nich nedostal do první třicítky, která je uváděna na stránkách soutěže. Pro všechny zúčastněné to však jistě byla užitečná zkušenost a my ostatní věříme, že se i příští rok najdou žáci, kteří z kola školního postoupí do toho ústředního.

Ilona Hamanová