Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Letní školy na VOŠ a SPŠ

Letní školy na VOŠ a SPŠ, Jičín

Přestože jsou již prázdniny v plném proudu, na VOŠ a SPŠ, Jičín proběhly v uplynulém týdnu dvě letní školy. Ta „strojařská“ byla zaměřena na 3D technologie a CNC obrábění a proběhla v termínu 11. – 13.7.2022. Tato letní škola, které se účastnilo 9 zájemců, probíhala v prostorách strojního oddělení a byla rozdělena do tří tematických okruhů. V pondělí jsme se věnovali ručním pracím a účastnící si odnesli vlastnoručně vyrobené držáky na mobilní telefony. Součástí prvního dne bylo i řezání válečků, které jsme následně sestřelovali pomocí vzduchovek. Druhý den byl naplněn CNC obráběním, při kterém si účastnící na CNC soustruzích a CNC frézkách vyrobily jednotlivé díly svěrky. Vyrobené díly jsme následující den sestavili, aby si každý mohl odnést svoji svěrku domů na památku. Poslední den se nesl v duchu robotiky a 3D tisku. Na připravených aktivitách si účastnící mohli vyzkoušet práci s robotickou rukou, ručním 3D scannerem a 3D perem. Závěrečný den jsme ještě doplnili fotbalovým turnajem a společným obědem s „ajťáckou“ letní školou.

Škola programování pro virtuální realitu probíhala celý týden a žáci především základních škol se naučili práci s programem pro vývoj počítačových aplikací a her Unity a základy práce v jazyce C#. Následovalo seznámení s brýlemi pro virtuální realitu a principy tvorby apliakce. Každý žák vytvořil svoji verzi bowlingu. Hra umožnila hod koulí do kuželek, počítala celkové skóre a vracela kuželky do původního nastavení. Někdo hru vylepšoval například od televizní obrazovku se skóre, či návrat bowlingové koule do boxu nebo grafické a zvukové efekty. Během týdne jsme se také věnovali sportu a krátké turistické vložce spojené s luštěním šifer a létání s dronem.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem účastníkům za zájem, ale také všem vyučujícím, kteří se podíleli na organizaci letních škol. Pozitivní ohlasy, radost a všudypřítomné úsměvy jsou důkazem, že se letní školy velmi vydařily. Příjemným zjištěním jej i skutečnost, že se i v době prázdnin najdou zájemci a nadšenci o moderní technologie, kteří mají chuť se vzdělat.

2022 Letní školy 2022 Letní školy
2022 Letní školy 2022 Letní školy
2022 Letní školy 2022 Letní školy
2022 Letní školy 2022 Letní školy
2022 Letní školy 2022 Letní školy
2022 Letní školy 2022 Letní školy
2022 Letní školy 2022 Letní školy