Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Naposledy zazvonilo, prázdniny otevírají dveře…

Naposledy zazvonilo, prázdniny otevírají dveře…

Poslední školní týden máme všichni nejraději. V již uvolněném duchu se nesou všechny školní i mimoškolní aktivity. Proto se dá říci, že poslední čtyři dny končícího školního roku si naplno užili studenti i jejich vyučující.

Pondělí a úterý bylo zasvěceno exkurzím a výletům, které strávila každá třída dle svého gusta. Na vodě, na jičínských sportovištích, zájezdem do boleslavské Škody, na paintballu, turistickými pochody po okolí nebo na koupališti.

Přes divoké a převážně deštivé počasí se ve středu všechny třídy hrdinně zúčastnily sportovního klání. Sportovní den ředitelky školy byl tentokrát pojat netradičně, zdoláním naplánované trasy v okolí Jičína se sportovními stanovišti. Třídy se k úkolu postavily různě, od zběsilého úprku, který jim vynesl přední příčky v celkovém umístění, až po vycházkovou chůzi a dobrý pocit z hojné účasti.

Ve čtvrtek se celá škola setkala v tomto školním roce naposledy v Masarykově divadle na slavnostním ukončení letošního studijního počínání. Celým programem se linula myšlenková nit společného setkání a společných činností, které spojují naše studenty a vyučující, kdy se stáváme partnery. Tradičně se objevila videa našich studentů, byli oceněni ti úspěšní z nejrůznějších soutěží, svou humornou povídkou všechny opět spolehlivě pobavil pan učitel Pavel Velešovský. Jednotlivé projekce oživilo několik vystoupení, např. ukázka karate pod vedením pana učitele Honzy Janečka, kouzelnický program Tomáše Podzimka či několik slov Štěpána Vávry o účasti na celostátní SOČ. Nesmělo chybět ani vyhlášení výsledků ze sportovního dne, kterého se ujali naši tělocvikáři, Martin Říha a Kryštof Tišer. Kromě již jmenovaných patří ještě poděkování panu učiteli Jaromíru Vaníčkovi za vytvoření technického zázemí v divadle a promítání projekcí, panu učiteli Jiřímu Klímovi za tvorbu videosekvencí ze sportovních kurzů a průvodní komentář a paní učitelce Mirce Polákové za poskytnutí vybraných studentských videí.

Nakonec se všichni studenti plni očekávání vydali letos naposledy usednout do školních lavic a převzít od svých třídních vyučujících vysvědčení a s ním se rozběhnout vstříc prázdninám. Kouzelnému času letních dnů vonících vodou, lesy, sladkým ovocem, času letních lásek, cestování, ale i brigád a nových životních zkušeností.

„Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek obnovuje totiž životní sílu a veselá nálada prázdnin rozežene každý smutek.“ (Seneca)