Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Průmyslovka staví digitální dílnu

Průmyslovka staví digitální dílnu

Na konci školního roku se uskutečnilo setkání s partnery a přáteli školy, kde byl představen koncept plánované digitální dílny tzv. fab lab. Pro tento koncept jsme se rozhodli proto, že chceme rozvíjet tvořivost, kreativitu i manuální zručnost našich žáků.

Digitální dílna přemění nápady žáků do skutečné hmatatelné podoby. Umožní jim vyrobit prototypy navržených zařízení a výrobků s využitím počítačově řízených nástrojů jako například laserová řezačka, 3d tiskárna, CNC obráběcí stroj. Součástí dílny bude i mechanická část, kde bude k dispozici nářadí pro kompletaci jednotlivých dílů nebo třeba pájecí stanice.

Dílna bude otevřena i pro žáky ostatních škol, pro které budou připraveny workshopy s tématikou digitální dílny. Žáci si tak budou moci vyrobit například vlastní dřevěné výrobky nebo vytisknout vymodelovaný objekt na 3D tiskárně.

V průběhu setkání mohli návštěvníci zhlédnout prezentace našich současných žáků, ale i absolventů. Žáci představili svoje výrobky jako například autíčko na dálkové ovládání pomocí mobilní aplikace, gyroskopickou jednokolku, výrobní linku postavenou z Lega nebo aplikaci pro navigaci uvnitř budov a areálů.

Věříme, že za podpory našich partnerů a Královéhradeckého kraje se nám podaří otevřít dílnu v průběhu začátku školního roku.

My se už těšíme, až vás budeme moci pozvat si vytvořit svůj vlastní jedinečný výrobek!

 

2022 FabLab