Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

VLTAVA PODRUHÉ

VLTAVA PODRUHÉ

Protagonisty druhého dějství letošních vodáckých kurzů se stali studenti druhých ročníků oboru IT. Od 30. 5. do 3. 6. splouvali taktéž řeku Vltavu, která se pro pořádání školních akcí zdá být nejvhodnější vzhledem k veškerému nabízenému zázemí.

„Vydejte se s námi po plynoucí hladině řeky. Připlujte do míst, která jsou na dosah, a přesto exotická, neboť tam vodák dospěl mávnutím pádla. Vdechněte opojný vzduch lesů a svěží vůně vody. Je čas zažít tolik romantiky, kolik se jen do lodního pytle vejde…“ Zdeněk Šmíd

Protože volání řeky nelze odolat, tradičně jsme letos pokořovali nejkrásnější úsek na řece Vltavě mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou. I přes některá cvaknutí, která se jistě stanou legendárními, nakonec všichni zdárně překonali nástrahy jezů, peřejí, „volejů“ i kamenitých mělčin.

Na druhý kurz vyrazilo 54 studentů ze tříd I2A, I2B a I2C. Vedoucím kurzů byl ve své premiéře Martin Říha, pedagogický dozor prováděli učitelé Romana Junková, Kryštof Tišer, Jiří Klíma a Helena Jandová.

Týden se nesl ve znamení až luxusního vodáckého počasí. Dvakrát pršelo pouze přes noc, na vodě nás hřály sluneční paprsky až tolik, že se ošetřovaly drobné popáleniny chladivým Panthenolem. Pobyt na řece si díky vlastnímu instruktorovi zajišťovala sama škola, spřátelený Ka-servis nám poskytl vodácké vybavení a přepravu zavazadel. Mezi sportovní aktivity se vměstnaly také historické exkurze do Rožmberka nad Vltavou a Českého Krumlova. Všechna dobrodružství vodáckého kurzu i vypečené sluníčko jsme nakonec zvládli bez úrazu a v dobré pohodě.

Věříme, že i přes drobná úskalí se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece, ke které se třeba budou i díky kurzu vracet.

Mgr. Helena Jandová

 

2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
2022 Vodácký kurz