Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Vodácký kurz, aneb škola na vodě

Vodácký kurz, aneb škola na vodě

Hydromechanika, silové působení proudící kapaliny na těleso, Archimédův zákon nebo skládání rychlostí? Teorii a rovnice jsme pro tentokrát hodili za hlavu a vyrazili si ověřit nejen mechaniku kapalin, ale hlavně jsme vyrazili pro krásné zážitky do jarní přírody na řeku Vltavu.

Celkem 44 žáků ze tříd SC2, SM2, EA2 vyplulo 16.5.2022 z Vyššího Brodu po proudu směrem na České Budějovice. Vodácký kurz byl naplánován na pět dní, od pondělí do pátku, s postupnými zastávkami v Rožmberku, Českém Krumlově a na Zlaté Koruně, s cílem v Boršově nad Vltavou.

Na lodích jsme urazili přes 70 km a úspěšně překonali 11 jezů. Příjemným odpočinkem od pádlování byla středeční celodenní prohlídka Českého Krumlova s odborným výkladem Mgr. Martina Říhy o historii rodu Rožmberků, architektonických skvostech města a konstrukci kamenných mostů.

Přes počáteční rozpaky a respekt před divokou vodou se všechny posádky perfektně vyrovnaly s problematikou ovládání lodí a pobytem v přírodě a lehce unavení dorazily v pátek v poledne do cíle. Při zpáteční cestě autobusem do Jičína, tak mohli všichni žáci spřádat plány na odborné praxe ve firmách, které je čekají v následujících dvou týdnech.

Ing. Stanislav Pleva

 

2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
2022 Vodácký kurz