Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Středoškolský atletický pohár 2008
Okresní kolo – Jičín 24. 9. 2008

 

Po loňském úspěšném tažení, které vyvrcholilo naší účastí v republikovém finále v Břeclavi, jsme i letos nastupovali s postupovými ambicemi. Přestože naši školu opustili vynikající běžci a vrhači, tým se podařilo dobře doplnit a celkový výsledek lze hodnotit vcelku pozitivně.
Od samotného začátku bylo jasné, že o postup budeme soutěžit my a náš tradiční rival Lepařovo gymnázium Jičín. Bohužel průběh soutěže ukázal, že v okresním kole byl náš soupeř silnější a nakonec nás ziskem 8340 bodů o 196 bodů porazil.
Přesto naši borci předvedli několik velmi pěkných výkonů. Nejlepší výkon zaběhl v běhu na 100 m Vít Bílek z E2M, který soutěž sprinterů vyhrál časem 11,4 s. Zdatně mu sekundoval Marek Studnička za stejné třídy, který v čase 11,8 doběhl druhý. Oba závodníci také nastoupili v běhu na 400 m, kde se jim již dařilo o malinko hůř. Svoji premiéru vcelku dobře zvládli v běhu na 1500 metrů Michal Šolc a Jakub Janata. Oba zaběhli časy okolo 4:45 min. a byl u nich vidět i prostor pro zlepšení. Ve skoku dalekém překonal Petr Fischer dvakrát 560 cm a ukázal, že si svoji nominaci právem zasloužil. Trochu se hledal Lukáš Koucký, který jistě s výkonem 531 cm nebyl spokojen. Jako naše silná disciplína se tentokrát ukázal skok vysoký. V něm naši závodníci Ondřej Kovář a Milan Šubrt překonali 172 cm, Filip Paulů dokonce skočil ještě o 4 cm výš. Ústup ze slávy jsme naopak zaznamenali ve vrhu koulí, kde se ani jeden z našich borců nepřiblížil 12 metrům a to je málo.

 

Náš tým tvořili:
Vít Bílek a Marek Studnička E2M, Petr Fischer P3B, Lukáš Koucký, Milan Šubrt a Jiří Rusek M4, Ondřej Kovář S4, Filip Paulů a Michal Šolc E3M, Jakub Janata P2B, Ladislav Seidl OK2, Ondřej Adamyk S2.

 

Celkové 2. místo velmi dobrý celkový bodový zisk nám zajistil postup do krajského kola, které se koná v Hradci Králové 8.10.2008.

Mgr. Zdeněk Burkert