Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Držíme se dobrých tradic aneb 19. ročník volejbalového Memoriálu Petra Letošníka úspěšně za námi

Držíme se dobrých tradic aneb 19. ročník volejbalového Memoriálu Petra Letošníka úspěšně za námi

V letošním školním roce proběhl po covidové pauze v tělocvičně VOŠ a SPŠ, Jičín v měsíci březnu a dubnu již úctyhodný 19. ročník Memoriálu Petra Letošníka ve volejbale. Toto zápolení a sportovní setkávání v duchu fair play věnujeme vzpomínce na našeho bývalého kolegu, Petra Letošníka.
 

Memoriál Petra Letošníka je pojat jako mezitřídní volejbalový turnaj studentů naší školy, kdy se v základních kolech utkávají mezi sebou družstva tříd ze stejného ročníku a vítězové ročníku postupují do semifinálového kola. Letos se do semifinále probojovaly tyto třídy: ST1B/EA1, SC2, SM3/SC3, SM4A/SC4A a I4B. V semifinále se do turnaje již tradičně zapojilo i družstvo složené z učitelů a zaměstnanců školy.

Vyvrcholení celého turnaje jako vždy představovaly finálové zápasy, které se sehrály v tělocvičně školy na elektro oddělení ve čtvrtek 7. dubna 2022.

Utkání o 3. místo nabídlo divákům mnoho zajímavých momentů, celkem přesvědčivě však nad I4B vyhrála třída SM4A/SC4A v poměru 2:0.

Ve finálovém utkání tentokrát družstvo učitelů určitě nebylo favoritem, jelikož v semifinálové skupině s žáky třídy SM3/SC3 prohrálo 2:1 na sety.

Díky velmi dobrému a soustředěnému výkonu ale kantoři ani tentokrát nenašli přemožitele a obhájili turnajové vítězství již potřetí v řadě. Třídu SM3/SC3 porazili, doslova před plnou tělocvičnou, na centrkurtu elektra v poměru 3:2 na sety.

Z rukou paní ředitelky Vojtěchové tak opět převzal učitelský tým školy putovní pohár, nejúspěšnější třídy byly oceněny taktéž, a to věcnými odměnami věnovanými SRPŠ.

Poprvé v historii Memoriálu Petra Letošníka se v turnaji představilo všech 21 tříd učňovských a středoškolských oborů naší školy, což je opravdu skvělou vizitkou sportovního nadšení všech našich žáků.

Během turnaje bylo celkem odehráno 46 zápasů a 119 setů, přičemž některé zápasy, hrané v semifinálovém a finálovém dni, měly opravdu velmi dobrou volejbalovou úroveň.

Za rok opět pod „vysokou sítí“ na shledanou!

Martin Říha

Memoriál 2022 Memoriál 2022
Memoriál 2022 Memoriál 2022