Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

SOUTĚŽÍME SE SIEMENS

SOUTĚŽÍME SE SIEMENS

Tradice jsou základem našich hodnot. Proto s velkou radostí vítáme další setkávání při soutěžním zápolení tak, jak to bývalo zvykem před koronavirovou pandemií. Minulé dny přinesly obnovení soutěže v programování CNC strojů v režii firmy Siemens, našeho dlouholetého partnera.

Ve spolupráci s firmou Siemens se u nás v pondělí 14. března 2022 konala soutěž v CNC programování. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 žáků. Šimon Rovný ze třídy SC4A, Tomáš Nosek ze třídy SC4B, Jakub Folprecht a Adam Kábrt ze třídy SC3A a Jan Píša, Kryštof Novotný, Ondřej Šimerda z Hradební průmyslovky v Hradci Králové.

Zástupci firmy Siemens v čele panem Suchým si pro studenty připravili zadání na frézování. Všichni soutěžící se s vervou pustili do zadaného úkolu a výsledkem byly zajímavá a originální řešení všech zúčastněných.

Všechny výsledné výstupy se dočkaly slovní pochvaly z řad zadavatelů. Kluci předvedli, že programovací jazyk Sinumerik jim není cizí a český průmysl se nemusí obávat o svoji budoucnost.

Všem zúčastněným bych chtěl poděkovat za krásně strávené dopoledne a budeme se těšit na příští spolupráci a další zadané úkoly.

 

2022 soutěž Siemens 2022 soutěž Siemens