Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

VÝBORNÉ VÝSLEDKY MATURIT VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/21

VÝBORNÉ VÝSLEDKY MATURIT VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/21

Navzdory neklidné době, navzdory dlouhé distanční výuce si naši maturanti poradili se závěrečnými maturitními zkouškami velmi dobře. Dlouhodobá kvalitní příprava se zúročila.

Podle tabulek s celkovými výsledky maturit, které v minulých dnech došly do školy, je zřejmé, že se všemi nástrahami posledních školních let si naši loňští maturanti poradili přímo skvěle. Výsledky z českého jazyka, který bývá tradičně slabší stránkou našich techniků, si udrželi studenti celostátní průměr. V cizím jazyce i matematice republikový průměr převyšují. Značnou měrou vynikli v porovnání s výsledky jiných odborných škol. Výrazně lepší výsledky měli naši maturanti především v matematice. Své kolegy však přesáhli také v češtině i cizím jazyce.

Dobré výsledky jsou jistě zadostiučiněním samotným maturantům, kteří se na závěrečnou zkoušku svědomitě připravili přes všechny překážky online výuky, ale také jejich vyučujícím, kteří jim ve ztížených podmínkách poskytli odpovídající možnost přípravy. Pro mnohé z nich se staly dobré výsledky vstupenkou na vysoké školy. Spolu s maturanty se radujeme s jejich úspěchu.

Výsledky maturit 2020_21