Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

BRNO JE PRO NÁS TENTOKRÁT BRONZOVÉ

BRNO JE PRO NÁS TENTOKRÁT BRONZOVÉ

O radostný návrat k letošnímu Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu v Brně se postaral Šimon Rovný (SC4A), který obsadil v celkovém pořadí v soutěži firmy Siemens v programování CNC strojů 3. místo.

V úterý 9. 11. 2021 se vypravili naši studenti na 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Je již tradicí, že ti nejlepší se účastní denních soutěží v programování CNC strojů. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. V denním kole z celkem tří našich želízek v ohni obsadil 2. místo Tomáš Nosek (SC4B), vítězem se stal Šimon Rovný (SC4A), který postoupil do dalšího kola.

Šimon Rovný se svěřil se svými pocity ze soutěže: „Na soutěž byli vybíráni žáci podle osobní zkušenosti učitele a výsledků z předmětu. Poté, co jsem se dozvěděl, že jsem byl vybrán, jsem si myslel, že v soutěži naprosto pohořím, tento pocit se v moment, co jsem zahlédl zadání, ještě navýšil. Společně se zadáním jsme obdrželi i několik rad, jak bychom měli při řešení postupovat. Podle těchto rad jsem začal pracovat. Zprvu jen vytvořením základní podoby zadaného dílu a dále jeho finálním tvarem. Nestihl jsem dokončit vše, ale jak nám bylo připomínáno, času na kompletní vytvoření této součásti nebyl dostatek. Finální hodnocení se tak odvíjelo především od toho, jak daleko jsme byli schopni se v řešení dostat.“

Nakonec se Šimon dostal opravdu daleko, lépe řečeno vysoko – až na 3. stupínek mezi všemi zúčastněnými soutěžícími! V celorepublikovém kontextu je to obrovský úspěch, ke kterému Šimonovi srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.