Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

BRNO JE ZLATÁ LOĎ – PRO TECHNIKY ZCELA JISTĚ

BRNO JE ZLATÁ LOĎ – PRO TECHNIKY ZCELA JISTĚ

V loňském roce bohužel museli naši studenti tradiční návštěvu brněnského veletrhu oželet. Dlouho očekávané setkání s technikou si však letos vynahradili. V úterý 9. 11. 2021 se vypravili na 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Po loňské pauze vynucené pandemií bylo znát, že veletrh nedosáhl svých původních rozměrů. Na o třetinu menší akci se představilo 1016 vystavovatelů z 35 zemí. Vzhledem k aktuálnímu směřování k digitalizaci v průmyslu nechyběli ani vystavovatelé z Japonska, Tchaj-wanu či Indonésie. Na výrazný vzestup digitálních technologií v průmyslové praxi veletrh reagoval zvláštní expozicí Digitální továrna 2.0 Přímo v úterý se v rámci veletrhu konal sněm Svazu a průmyslu a obchodu, na kterém se objevili také zástupci končící i budoucí vlády. S některými z nich se setkali také naši studenti.

46 účastníků vycestovalo do Brna především za vidinou rozšíření obzorů ve svých oborech, ale přijeli také soutěžit. V letošním ročníku navázali chlapci na úspěchy svých předchůdců. Zadání a řešení soutěže v CNC programování probíhalo v systému ShopMill od firmy Siemens. V denní soutěži z celkem tří našich želízek v ohni obsadil 2. místo Tomáš Nosek (SC4B), vítězem se stal Šimon Rovný (SC4A), který postupuje do dalšího kola.

Tradičně silné obory Mezinárodního strojírenského festivalu představovaly obrábění a tváření. V jejich duchu byly prezentovány nejnovější a inovativní průmyslové technologie. Nejvíce ceněnými se mezi studenty i vyučujícími stalo CNC obrábění, 3D tisk, přístroje na kontrolu a měření a neodolatelná vůně všudy přítomného trdelníku.

S návštěvou a zkušenostmi z veletrhu byli všichni studenti spokojeni. S nadějí ho vnímáme jako signál pro restart průmyslu a ekonomiky.

 

Návštěva veletrhu v Brně 2021 Návštěva veletrhu v Brně 2021
Návštěva veletrhu v Brně 2021 Návštěva veletrhu v Brně 2021