Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Velká škola pomáhá malé

Naši kolegové se již na jaře zapojili vydatnou měrou do pomoci těm, kteří si nejvíce zaslouží náš obdiv a úctu nejen v době koronavirové, zdravotníkům z jičínské nemocnice. V rámci projektu Tiskne celé Česko jim dodávali ochranné štíty vyrobené na školních 3D tiskárnách, které by jinak v době distanční výuky zahálely. Nyní pomohli snad nejmenší škole v našem okrese.

V duchu motta ZŠ Běchary: „Každý něco umí.“ ukázala i naše škola, že něco umí. Nejen tisknout štíty na 3D tiskárnách, ale také naslouchat a pomoci, kde je právě třeba. Vlastně náhodně se k nám na SPŠ donesla informace, že na ZŠ Běchary shání ochranné štíty, které by paní ředitelka ráda zakoupila. Pan učitel Mašek, z jehož iniciativy se štíty ve škole začaly tisknout a kompletovat už na jaře, sáhl do školních rezerv a pro žáky i učitele běcharské školy poskytla jičínská SPŠ krabici štítů jako dar.

Podle ohlasů mají pedagogové i děti na ZŠ Běchary radost ze štítů, které zajistí o něco bezpečnější prezenční výuku v aktuální době těm nejmenším školáčkům.

„Život činný je opravdový život. Zahálka je hrobem člověka zaživa. Co máš udělat, do toho se dej s chutí; co sám můžeš udělat, to nečekej od jiných a bez příčiny neodkládej s ničím. Když můžeš někomu pomoci, učiň to s největší radostí.“ — Jan Amos Komenský

A my máme radost, že jsme mohli pomoci menší škole.

 

Běchary 3D štíty Běchary 3D štíty