Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

ITnetwork summer 2020 – pohodová programátorská soutěž

Jeden z našich studentů se s úspěchem zúčastnil dlouhodobé programátorské soutěže s vlastním projektem, u kterého nejsou žádná omezení na použité technologie ani téma. Zatímco jiní odpočívali a trávili čas třeba u moře, Ondřej Švorc využil čas k tomu, aby dal prostor své kreativitě.

Ondřej Švorc ze třídy I2B se zúčastnil letní programátorské soutěže ITnetwork summer 2020 pořádané serverem itnetwork.cz. Pravidla spočívají v tom, že soutěžící mají 3 měsíce času na vytvoření hry nebo aplikace na libovolné téma za použití technologií, které sami uznají za vhodné.

Samotné programování probíhalo od 3. července do 30. září 2020, kdy byla uzávěrka soutěže. Oficiální vyhlášení výsledků připadlo na státní svátek 28. října 2020. Ondra se umístil na sdíleném 3. místě v kategorii aplikace s vlastním textovým editorem programovaným v jazyce C#. Hodnotitelé oceňují některé specifické funkce editoru (např. export do pdf, dokonce i do obrázku), přehlednost a intuitivnost. I když program zatím obsahuje především základní funkce, přiznávají mu také jistý potenciál pro další rozšíření.

Pro práci na aplikaci Ondra využil dovednosti získané především samostudiem. S některými používanými postupy by se v běžní školní výuce nejspíš nesetkal. O to více je jeho práce obdivuhodná. Takových talentů, kteří na sobě sami dále pracují, si velmi ceníme.

Web soutěže s výsledkovou listinou najdete zde https://www.itnetwork.cz/programovani/programatorske-souteze/itnetwork-summer-2020-ceny-v-hodnote-10-000-kc?fbclid=IwAR0eMq9OxN903yWuTErkr3Vc7gBO7o4bD-0tL2wAOosnTYlwJvZjoa0efP8,

Ondrův projekt pak zde https://www.itnetwork.cz/csharp/wpf/zdrojove-kody/texted-textovy-procesor.

Ilona Hamanová