Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Formula Racing táhne

Návštěva týmu, který vyvíjí monopost pro sérii Formula Student, byla pro naši školu vítaným zpestřením v době, která společenskému setkávání příliš nepřeje. Pro studenty nabízí vyhlídky zajímavé spolupráce, především pak kontakt školní teorie s praxí.

V pátek 18. září 2020 naši školu navštívili zástupci týmu CULS Prague Formula Racing (https://culsracing.czu.cz/cs/), kteří se zabývají stavbou jednomístného monopostu pro závodní sérii Formula Student. Prezentace proběhla ve dvou blocích, kterých se účastnili studenti 3. a 4. ročníků oboru strojírenství. Zástupci týmu spadajícího pod Technickou univerzitu České zemědělské univerzity v Praze navštívili naši školu již poněkolikáté. Také tentokrát přijeli nalákat a inspirovat budoucí studenty, ale zároveň i kolegy, kteří by měli chuť a zájem se podílet na tomto projektu. Prioritním cílem projektu je poskytnout studentům možnosti propojení teoretických znalostí nabytých ve studiu s praktickou aplikací v reálném životě.

Zde se nabízí drobná paralela se školní buginou, kterou vyvíjíme v prostorách naší školy. Byť nemáme ambice být rychlejší než formule, náš cíl je společný.

 

2020 CULS Prague 2020 CULS Prague