Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

JAK 3D TISKÁRNY POMÁHAJÍ ANEB POHÁDKA O LIDSKÉ SOLIDARITĚ

Už je tomu několik týdnů, co 3D tiskárny přestaly v prázdných školách zahálet a kolegové na obou našich budovách se zapojili do projektu TISKNE CELÉ ČESKO. Za tu dobu máme už hmatatelné výsledky, které reálně pomáhají v praxi zejména těm, kteří si nejvíce zaslouží náš obdiv a úctu nejen v době koronavirové.

Do snahy pomoci se zapojila také VOŠ a SPŠ, Jičín, jak jsme informovali již dříve. (https://www.vos-sps-jicin.cz/?main=akce_kult) Kolegové na strojním oddělení i na budově elektro oborů rozjeli 3D tiskárny pro tisk ochranných štítů. Nejprve se jednalo o čelenky a pouzdra na matice, s postupem času však škola získala přístup také k dalším prvkům a v současné době se ve škole kompletují celé štíty. Za dobu tisku jich škola vyprodukovala už desítky. Některé byly odeslány na centrální shromaždiště do Hradce Králové a přerozděleny, jiné byly věnovány tam, kde je to nejvíce potřeba. Jedna ze zásilek putovala také do Oblastní nemocnice Jičín, kde ji vděčně přijali.

3D tiskárny stále fungují na plný výkon a jsme díky nim připraveni pomáhat i dále. Kdo ví, komu a jak dlouho se ještě ochranné pomůcky budou hodit. Nakonec je možná upotřebí i paní kuchařky z naší jídelny nebo učitelský sbor, až se situace uvolní a školy se alespoň v omezené míře otevřou.

Občanská iniciativa Tiskne celé Česko (https://tisknecelecesko.cz/) dosud dodala 28 368 kompletních štítů potřebným, část z tohoto čísla je zásluhou našich kolegů. Děkujeme, že pomáháte!

 

2020 Tiskne celá SPŠ