Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Školní kolo SOČ 2020

V úterý 3. března 2020 se na naší škole konalo školní kolo studentské odborné činnosti označované mezi studenty jako SOČka, která bývá tradičně oblíbenou prezentací toho, co dělají studenti navíc, co je baví a co je mnohdy náplní jejich individuální maturitní práce ve čtvrtém ročníku.

Odborná komise ve složení Ing. Zdeněk Zikeš, Mgr. Ondřej Kořínek, Ph.D. a pan Jan Janeček hodnotila práce z oboru Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace; Tvorba učebních pomůcek, didaktické technologie; Informatika a z oboru Strojírenství. Do okresního kola mohly postoupit vždy pouze dvě nejlepší práce z každé kategorie.

V obru Elektrotechnika se do soutěže přihlásili Jakub Junek (EA4) s prací Regulovaný spínaný zdroj, Anastázie Tóthová (I4A) s prací Herní konzole řízená Arduinem a Miroslav Folprecht (I4B) s prací IOT-chytrá domácnost. Do okresního kola postoupili se svými pracemi Jakub Junek a Miroslav Folprecht.

V oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktické technologie se do soutěže přihlásil pouze Jan Nykl (I3A) s prací Webové aplikace pro podporu výuky číslicové techniky. Protože neměl konkurenta, postoupil přímo do okresního kola.

V oboru Informatika soutěžili Lukáš Trkan (I4B) s prací VR prezentace firmy Continental. Jeho konkurenty byli Jiří Svěcený s Jakubem Havelkou (I4A) se společnou prací Data platforem. Do okresního kola postupují jak Lukáš Trkan, tak i tým Jiří Svěcený, Jakub Havelka.

V oboru Strojírenství vystoupil Jiří Šírek (SM4A) s prací Elektromotorem poháněný Longboard. Ani on neměl konkurenta, tudíž postoupil přímo do okresního kola.

Všechny práce prezentované na školním kole SOČ měly velice dobrou úroveň a je nutné poděkovat pedagogům, kteří studenty vedli, za jejich obětavou práci. Soutěž byla opět veřejná.

Potěšilo nás, že se letos zúčastnil také student 3. ročníku, který tak bude mít možnost svoji práci zdokonalit pro příští rok.

Všem postupujícím přejeme úspěch a pěkné umístění v okresním kole, které se uskuteční 5. dubna 2020 na 4. ZŠ v Jičíně. Práce, které postoupily, mají velkou šanci i na účast v krajském kole.

2020 školní kolo SOČ 2020 školní kolo SOČ
2020 školní kolo SOČ 2020 školní kolo SOČ
2020 školní kolo SOČ 2020 školní kolo SOČ