Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Také letos jedeme v IoT

Po loňských zkušenostech se naše škola i letos účastní Networking academy games v kategorii IoT, tentokrát již se třemi týmy. Zatím za sebou mají první kolo soutěže. A jak vypadal jeho průběh? Co nás čeká dál?

V prvním domácím kole, které probíhalo od 4. 11. 2019 do 8. 1. 2020, měli soutěžící za úkol postavit model chytrého domu a v něm ovládat automatickou závoru, spouštět alarm při zachycení pohybu, umožnit identifikaci osoby čipovou kartou, měřit intenzitu světla a podle ní rozsvěcet světla a plnit další funkce. Dva týmy vyřešily celé zadání a je možné zhlédnout videa s ukázkou řešení, třetí tým se bohužel
částečně rozpadl, bylo tak potřeba jednoho člena nahradit a na poslední chvíli vyřešit alespoň část úkolů. Přesto se tým nevzdává a v soutěži pokračuje. Druhé domácí kolo začalo 13. 1. 2020, úkolem je stavba meteostanice.

Na videa dvou našich týmů z prvního kola se můžete podívat na kanálu youtube.com. Tým Switchková najdete na adrese https://youtu.be/9FmyJhf-J3c a KlimaServis v2.0 na adrese https://youtu.be/NTnjPdm93Qw .

Držte nám palce i v dalším domácím kole a následně i ve finále, do kterého by se měly dostat alespoň dva naše týmy.