Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Inovace bez legrace 😊

Naopak. S velkou radostí rozšiřujeme nové moderní vybavení do našich učeben, které pomáhá zkvalitňovat výuku a dává studentům širší možnosti v získávání schopností a dovedností. Možnost držet krok s technologickým pokrokem. Aktuálně s pomocí SMART mikroskopu.

Jinde naděluje Mikuláš sladkosti a ovoce, u nás nadělil technologickou novinku. 6. prosince byl v učebně lab1 nainstalován SMART mikroskop. Na jeho LCD panelu lze pohodlně zobrazit zkoumaný předmět. Umožňuje až 200krát ho zvětšit. Zobrazování však není jeho jedinou schopností. Mezi další využití patří měření, natáčení videí, pořizování snímků, zkoumání vad materiálů a plošných spojů.

Další novinkou v této učebně je virtuální realita HTC Vive Pro, se kterou vzniká potenciální možnost začlenění počítačové grafiky do výuky také ve strojírenských oborech. Součástí vybavení učebny jsou mimo jiné i ruční 3D scanner (3D Systems Sense), tři 3D tiskárny (Profi3DMaker, Flashforge Dreamer a Flashforge Finder) a pět 3D per (Sunlu SL-300), která využíváme pro 3D tisk.

https://www.hotair.cz/detail/mikroskopy/s-kamerou/smart-mikroskop-all-in-one-1080p-s-monitorem-a-pokrocilym-merenim.html

 

2019 LAB1 2019 LAB1
2019 LAB1 2019 LAB1