Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Exkurze ve společnosti RONAL CR s.r.o., Jičín

V úterý 26. 11. 2019 jsme se třídami SM2A a SC2A navštívili jičínskou pobočku společnosti Ronal Group. Zaměřuje se na návrh, vývoj, konstrukci, výrobu a kontrolu vysoce kvalitních kol pro osobní automobily a užitkové vozy z lehkých slitin.

Cílem exkurze bylo získat zajímavé informace z oblasti slévání, obrábění a tepelného zpracování hliníku, 3D skenování, které zažívá v současnosti široký rozvoj a stává se nepostradatelnou součástí všech moderních společností. Další náplní exkurze byla prohlídka nástrojárny, ve které se pomocí CNC obráběcích strojů obrábí formy pro odlévání kol. Žáci tak měli možnost prohlédnout si CNC stroje a jejich řídicí systémy, se kterými přicházejí do styku během výuky CNC programování a počítačových simulací ve škole.

Společnost má velký zájem o technicky vzdělané studenty, kterých je, podle sdělení personálního oddělení, velký nedostatek. Vzhledem ke skutečnosti, že společnost nabízí stabilní zázemí, nadprůměrné finanční ohodnocení a volné pracovní pozice na pobočkách v Jičíně i Pardubicích, je to jedna ze zajímavých cest, kudy se mohou naši absolventi v budoucnu vydat.

 

V Jičíně dne 26. 11. 2019         Ing. Tomáš Pavlíček, Ing. Stanislav Pleva