Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

U nás jsou dobří iBobři

Vyzkoušeli jsme naše znalosti z oblasti informatického myšlení a dovedností v soutěži iBobr. Účastníci zde prostřednictvím internetu odpovídají na otázky z oblasti informatiky, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Za naši školu soutěžili žáci 2. – 4. ročníků.

Ve společném základním kole, které probíhalo online v jednotlivých školách, se naši žáci umístili dobře. Kristýna Petrlíková (I2B) obsadila v celostátní konkurenci několika tisíc studentů skvělé 125. místo, Michal Syřiště (I2A) skončil na 159. místě následován Petrem Kubrtem (I2A) na 171. místě. I Lukáš Podlipný (I2B) a Štěpán Moc (I2A) si vedli dobře a určitě se ujistili o svých bohatých znalostech!

V kategorii Senior (3. a 4. ročníky) si dobře vedl Jan Nykl (I3A), který obsadil 171. místo z téměř 5 tisíc soutěžících!

V kategorii Senior se postupuje do ústředního kola, kam se z naší školy spolu s Janem nominovali: Matěj Hauschwitz, David Janota, Jan Materna, Patrik Mitlačevský, Jiří Polách, Radek Doviczin, Petr Bílek a Martin Portych. Budou chtít tito borci naši školu reprezentovat i v národním kole? Uvidíme!