Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

VLTAVA 2019 – VODÁCKÉ KURZY

„Vydejte se s námi po plynoucí hladině řeky. Připlujte do míst, která jsou na dosah, a přesto exotická, neboť tam vodák dospěl mávnutím pádla. Vdechněte opojný vzduch lesů a svěží vůně vody. Je čas zažít tolik romantiky, kolik se jen do lodního pytle vejde…“ Zdeněk Šmíd

Protože volání řeky nelze odolat, i v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu v termínech 13. – 17. 5. a 27. – 31. 5. 2019. Tradičně jsme splouvali nejkrásnější úsek na řece Vltavě mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi. I přes některá cvaknutí, která se jistě stanou legendárními, nakonec všichni zdárně překonali nástrahy jezů, peřejí, „volejů“ i kamenitých mělčin.

Prvního kurzu se zúčastnilo celkem 44 studentů ze tříd ST2A, ST2B a ET2. Na druhý kurz vyrazilo 32 studentů tříd I2A a I2B. Vedoucím kurzů byl tradičně Jaroslav Smolík a pedagogický dozor prováděli učitelé Zdeněk Kořínek st., Romana Junková, Tomáš Pavlíček, Martin Říha, Jiří Klíma a Helena Jandová.

Oba týdny se nesly ve znamení nezvykle nepříznivého počasí. V prvním týdnu velice chladné, na vodě jednou dokonce i sněžilo. Ve druhém více pršelo, vodu jsme si vychutnali ze všech stran. Ani jednou tedy nebylo možné zařadit noční splutí Českého Krumlova na raftech. Pobyt na řece zajišťoval vodácký instruktor od Ka-servisu, který nám také poskytl vodácké vybavení. Všechna dobrodružství vodáckého kurzu i nepřízeň počasí jsme nakonec zvládli bez úrazu a v dobré pohodě.

Věříme, že i přes drobná úskalí se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece, ke které se třeba budou i díky kurzu vracet.

Jaroslav Smolík, učitel TV

 

2019 vodácký kurz 2019 vodácký kurz
2019 vodácký kurz 2019 vodácký kurz