Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

BASKETBAL
Okresní kolo – Hořice – 3.12.2007

    První prosincové pondělí proběhlo v Hořicích okresní kolo v basketbalu žáků středních škol. Do velmi pěkné haly hořického gymnázia dorazilo celkem 9 týmů z jičínského okresu. Družstva byla rozdělena do tříčlenných skupin, v nichž se utkala systémem každý s každým. Postupový klíč byl velmi neúprosný. Chceš vyhrát celkově? Nesmíš ani jednou zaváhat.

    K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu hořické obchodní akademie. Toto utkání pro nás bylo spíš rozcvičkou. Protože se ne všichni hráči znali, posloužilo nám také k tomu, aby jednotliví hráči ukázali, co v nich je. Vcelku v pohodovém tempu jsme soupeře přehráli 34 : 4.

    Dalším soupeřem byla novopacká ISŠ, o které jsme věděli, že to bude mnohem těžší oříšek. A byl. Ve velmi nervózním utkání jsme neustále dotahovali, neproměnili jsme celou řadu střeleckých pokusů a nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou obranou soupeře. Prohra 11 : 15 pro nás znamenala stop postupovým nadějím.

    V bojích ve skupině o 4. – 6. místo jsme nejprve utkali s jičínskou MOA. V úvodu utkání jsme se trochu potýkali s motivací, protože jsme si věřili na umístění mezi prvními třemi. Zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce, byť výsledek byl velmi těsný – 22 : 19.

    Závěrečné utkání mělo trochu nádech prestižního souboje, neboť jsme nastoupili proti pořádajícímu týmu hořického gymnázia. Úvod utkání naznačoval, že by se mohlo jednat o vyrovnaný duel. V průběhu zápasu se však ukázalo, že basketbalová kvalita byla tentokrát na naší straně. Zvítězili jsme výrazným rozdílem – 26 : 5.
    Předvedené výkony (vcelku solidní) tentokrát nestačily na lepší než čtvrté místo. Takže zase za rok …

Všem reprezentantů patří pochvala za reprezentaci školy a za předvedené výkony.

Statistika:

 

    Body Fauly Trestné hody  
Koudelka P4B 11 3 10/6 60%
Bohdálek P2B 10 0 0
Matějka P1A 20 2 8/2 25%
Rajm P1A 8 2 2/0 0
Švandrlík S4 10 5 8/2 25%
Tichava OK3 18 0 0
Pěnička OK3 5 2 2/1 50%
Beneš T1 10 4 0