Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Nejde o to být nejlepší ze všech, ale dělat věc nejlépe, jak umím. A naše studentka uměla nejlépe ze všech!

Studenti naší školy se úspěšně zúčastnili celostátního kola Matematické soutěže. Kristýna Petrlíková ze třídy I1B se přitom stala vítězkou ve své kategorii, kde dosáhla nejlepšího výsledku z 295 soutěžících!

V únoru 2019 se u nás na SPŠ konalo školní kolo MATEMATICKÉ SOUTĚŽE.

Úlohy řešilo 38 žáků, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií podle jednotlivých ročníků. Po dobu 60 minut řešili náročnější, netradiční úlohy, u kterých kromě matematických znalostí a dovedností museli uplatnit logické myšlení. V éře počítačových her s dokonalou grafikou, fantastickým příběhem a propracovaným multiplayerem se svět stále umí zbláznit do něčeho tak prostého, jako je mřížka plná čísel. A tak i mozky našich studentů potrápil například logický hlavolam KAKURO.

Do celostátního kola postoupili dva nejlepší žáci z každé kategorie.

Dvacátý sedmý ročník celostátní Matematické soutěže se uskutečnil 29. března 2019 v několika soutěžních střediscích. Naše škola se tradičně zúčastnila v nejbližším soutěžním středisku v Hradci Králové.

Vynikajícího výsledku dosáhli

Kristýna Petrlíková ze třídy I1B, která v konkurenci 295 účastníků obsadila vynikající 1. místo,

a také Jiří Polách (I2A), který se umístil na krásném 23. místě z 268 soutěžících ve své kategorii.

Výrazný úspěch svědčí o důkladné připravenosti našich žáků a o jejich zájmu zvyšovat své matematické znalosti a dovednosti i mimo školní lavice.

Všem žákům za reprezentaci školy děkujeme a gratulujeme úspěšným řešitelům!

Mgr. Ivana Mádlová