Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100

Exkurze a střet s realitou připomínají okno. Přináší světlo a čerstvý vítr do školních dnů a současně otevírají možnost poznání toho, co čeká venku.

Po klidných vánočních prázdninách jsme vstoupili do nového kalendářního roku aktivně, a to exkurzí se dvěma cíli. Se třídami SC2A, SM2A a I2B jsme v pondělí 7. ledna 2019 navštívili firmu MCAE Systems, s.r.o. v Plazích a Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Z firmy MCAE Systems, s.r.o. jsme si odvezli inspirativní poznatky z oblasti 3D skenování, 3D tisku a tvorby silikonových modelů. Potěšilo nás a studenty zároveň motivovalo, že firma má velký zájem o absolventy středních průmyslových škol, mimo jiné nabízí volná místa na pozice obsluhy a servisu 3D tiskáren a 3D skenerů.

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha nás čekala neobvyklá prohlídka 28 letounů nejrůznějších typů, leteckých motorů a dalších předmětů souvisejících s historií letectví. Ti největší nadšenci měli možnost vyzkoušet si na konci prohlídky letecké simulátory a poté spokojeně ,,odletět“ zpět do Jičína.

2019 exkurze MCAE 2019 exkurze MCAE